29.09.2010, środa
W poniedziałek nasze przedszkole przeobraziło się na cały trwający tydzień w daleką, tajemniczą Afrykę:w szatni zawisła przywieziona z Zambii kolorowa czitenga (chusta, której Afrykanki używają właściwie do wszystkiego) w słonie, w sali pojawiły się egzotyczne figurki i maski, a nawet ogromne bębny, na których może zagrać, kto tylko ma ochotę.

To środa jednak okazała się dniem szczególnym: przystrojeni we własnoręcznie na tę okazję przygotowane afrykańskie naszyjniki czekaliśmy na gościa – Monikę, która spędziła siedem miesięcy na misji w Zambii, gdzie pracowała przy budowie szkoły. Nasz gość pojawił się we wspaniałym, kolorowym stroju. Natychmiast zaczęliśmy rozglądać się dookoła i okazało się, że nasze ubrania wyglądają… jakoś tak zwyczajnie. Słuchaliśmy opowieści o zwierzętach, które u nas widuje się wyłącznie w zoo: o zebrach, których paski tworzą niepowtarzalny wzór, o słoniach wychodzących na jezdnię. Oglądaliśmy zdjęcia dzieci o czekoladowej skórze i zachwycaliśmy się ich niezwykłymi fryzurami.Nie mogliśmy uwierzyć w to, że jadają tylko jeden posiłek dziennie.

Na koniec wszyscy tańczyliśmy z naszym gościem przy afrykańskiej muzyce. Zaprosiliśmy też Monikę na wspólny obiad, który na szczęście nie jest jedynym posiłkiem w przedszkolu. Nie je się go też, jak w Afryce, palcami, tylko sztućcami – choć to ostatnie to czasem bardzo trudna sztuka.

 
 

Nasze przedszkole:

Kontakt

ul. M. Palucha 15
60 – 409 Poznań
Tel.: +48 601 247 935
e-mail: przedszkole@ene-due-rabe.pl

Przyjmujemy Zgłoszenia »

Tel.: +48 601 247 935